Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Osvald Andrej

 

OSVALD ANDREJ, SJ, provinciál, narodený 9. 5. 1925 ako tretie z 11 detí v obci Lacková, farnosť Nižné Ružbachy, ordinovaný 21. 6. 1970, 15. septembra 1938 – žiak meštianky Stará Ľubovňa, 30. 7. 1946 – maturita na Učiteľskom ústave Spišská Kapitula, vstup do SJ, štúdium filozofie na Filozofickom inštitúte Českej provincie SJ Děčín (Česko), 1950 – internovaný Bohosudov, september 1950 – koniec roka 1953 – Pomocné technické prápory Podbořany, Hájniky (Slovensko), po r. 1953 – baník Ostrava, september 1955 – zatknutý a politicky odsúdený na 4 roky, baník – väzeň v uránových baniach Jáchymov, po prepustení – stavebný zámočník na Pozemných stavbách Poprad, 1962 – 1964 – samostatne hospodáriaci roľník Lacková, 1964 – murár na JRD, organista v kostole Nemčiňany, 1967 – organista Vrbové, 1. 2. 1969 – pokračovanie v štúdiu – 4. ročník na RK CMBF UK Bratislava, 1970 - kaplán Liptovská Lúžna, 1972 - kaplán Ružomberok, február 1977 aj k r. 1978 - správca farnosti Liptovský Kríž (Svätý Kríž), 13. 11. 1977 – 31. 12. 1991 - provinciál SJ (do r. 1989 tajne), 31. 1. 1990 – uvoľnený zo Spišskej diecézy, 1991 – superior Prešov, 1995 – aj k r. 2005 - exercitátor, spovedník, minister Exercičného domu Prešov, k r. 2005 - duchovný v Excercičnom dome Prešov, k r. 2013 – na odpočinku Ivanka pri Dunaji, AUTOR: Boží dlžník. Subjektívny pohľad na môj život, Dobrá kniha, Trnava, ĎAĽŠIE INFO: http://www.jezuiti.sk/index.php?stranka=ktosme_osobnosti&idc=254#254, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKEJ ARCIDIECÉZE

Zoznam kňazov okresu Senec

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

Abecedný zoznam osobností v Slovenskej republike

 

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.